SZUMIĄ MUSZLE…

„Każda brednia ma swojego eksperta.”


Informacja jest cenna. – A dezinformacja? – Podobno jeszcze cenniejsza.

Informacja jaka jest, każdy widzi, czyli coś użytecznego niesie, natomiast dezinformacja nie jest brakiem informacji, tylko wiedzą o sprytnie skonstruowanej fałszywej rzeczywistości. Istnieje w świecie informacyjnym jeszcze szum informacyjny – bezsensowny bełkot.

Ludzie wymyślili gazety, żeby ich informowały.

Gdy skromne, nieporadne gazetki urosły w siłę i przekształciły się  w media, coraz częściej na ich łamy zaczęła się wkradać dezinformacja – taka z przytupem, żeby było głośniej i szerzej słychać. – Odbiorca – jak foka – z radością łykał. Wtedy powstała reguła, że liczy się wyłącznie, kiedy człowiek pogryzie psa, a reszta to szara rzeczywistość.

Wszelako okres prostackiej manipulacji faktami w mediach już się skończył – nastaje nowa era – tworzenia faktów ex nihilo – szokowania publiki czystymi kłamstwami. Czemu? By utrzymać władzę nad pospólstwem – za wszelką cenę. „My, media, my władza! My tu rządzimy!” – A kłamstwo znacznie skuteczniej działa przecie od prawdy.

Tworzą wyrafinowane kłamstwa – i wydaje im się, że robią za proroków.

A poczciwy człek z wiarą w kłamliwy szum się wsłuchuje. Kupił sobie piękną muszlę, która ciągle szumi, i się wsłuchuje… – Klozetową.

POLAND! WHITE-RED

Przedstawiamy ciekawe wiadomości, artykuły na temat: polityki, kultury, gospodarki, religii, historii, sportu oraz przyszłości. Przekaż dalej wiadomości o istnieniu naszej strony. Dziękujemy!

Zapisz.org

Magazyn literacko-społeczny pod redakcją Przemysława Piętaka. Poetów, pisarzy, eseistów i publicystów zainteresowanych publikacją na naszych łamach zapraszamy do przesyłania propozycji tekstów na adres magazynzapisz@gmail.com

GAZETA POWAŻNA CODZIENNIE

POLSKO BĄDŹ DZIELNA, BYŁAŚ WIELKA I BĘDZIESZ WIELKĄ!

POLSKA DZISIAJ – 2017

POLSKA SIĘ JEDNOCZY, POLSKA JEST TYLKO JEDNA, KATOLICKA I SPRAWIEDLIWA - BÓG, HONOR, OJCZYZNA! NIECH ŻYJE POLSKA!!!

Przystanek 59

Sztokholm 59°19′N 18°03′E. Bo wszystkie historie są podobne. Nawet jeśli mają różne współrzędne geograficzne.

(kom)postownia

Posty rzucane na kupę

Aleteia Polska

Aleteia to międzynarodowy portal tworzony przez katolików, łączący ludzi, którzy poszukują Boga oraz recepty na mądre życie. Duchowość, styl życia, aktualności.

*50 Amp Fuse*

100% Non-Marxist Content

EUROPE DIPLOMATIC

International affairs and diplomacy

Dublinmick's Breaking News

Just another WordPress.com siteindicate. The ability to comment is however disappearing on many posts-The link to this is continually broken on the side bar by 007- https://dublinsmickdotcom.wordpress.com/2015/09/09/the-false-flag-review-to-be-updated-periodically-repost/

treborok

Dla ludzi o otwartych umysłach

Creeping Sharia

Documenting the Islamization of America

W y s z p e r a n e

Tu znajdziesz to czego - moim zdaniem - nie nalezy przegapić

anenduringromantic

Literature. Poetry.

Polityka z premedytacją.

Bloguje: pawełku

blog

www.poczuj.com

Bierki // Sztuki

Film // Muzyka // Teatr // Książka

%d blogerów lubi to: