DARMOZJADY

„Każda brednia ma swojego eksperta.”


Informacja jest cenna. – A dezinformacja? – Podobno jeszcze cenniejsza. – Natomiast szum informacyjny!?

Informacja jaka jest, każdy widzi, czyli coś użytecznego niesie. Dezinformacja nie jest brakiem informacji, lecz wiedzą o sprytnie skonstruowanej, fałszywej rzeczywistości. Poza tym istnieje w świecie informacyjnym jeszcze szum informacyjny – czyli skrócając – bełkot.

Drzewiej, drzewiej ludzie wymyślili gazety, żeby ich informowały. – Zbożny cel! – Gdy skromne, nieporadne gazetki urosły w siłę i przekształciły się  w media, to na ich łamy w miejsce informacji coraz częściej zaczęła wkradać się dezinformacja – ale taka z przytupem, żeby było szeroko słychać. – Cel był mniej zbożny, ale bardzo przyjemny i odbiorca – jak foka – z radością wszystko łykał. Wtedy też powstała owa sławna reguła, że dla mediokratów liczy się wyłącznie fakt, kiedy człowiek pogryzie psa, a reszta to betka.

Wszelako okres dezinformacji w mediach już się kończy – nastaje nowa era – era pokolorowanego szumu.

Dziś czytelnik – spektator – słuchacz – kiedy tylko zna barwę ideologiczną nadawcy informacji, może sam z siebie cały przekaz odtworzyć, bo z góry wiadomo, co w takiej wieści będzie, a tekst – film – audycja jest jedynie atrapą, szumowym unaocznieniem ideologii wyznawanej przez dany ściek. Przykładowo jeżeli przekaz dotyczy kataklizmu meteorologicznego w  Nowym Jorku lub Warszawie, to każdy zdrowy na umyśle człowiek wie, że szum informacyjny zaszepta o karygodnych występkach Donalda Trumpa lub pani HGW.  – Tak jest, choć sensu brak!

Pozbawiony dumy narodowej obywatel zaraz wyskoczy z twierdzeniem, że tego rodzaju hocki-klocki wyprawiają się wyłącznie w Polsce (jeśli jest wyedukowany zacytuje A. Jarry’ego), bo tu jest zaścianek i dziupla zabita deskami. Bład! – Czym bardziej kraj jest na światowym topie, tym jego media  się radośniej prostytytuują ideologicznie. – A TVN niegodny nawet mycia stóp CNN.

Czemu?

Media dziś trawią tylko „na swojaka”, innej możliwości nie ma; i każde odstępstwo od swojskości staje im kością w gardle.

Powtórzmy zatem – monomania! –  i chyba tylko wierchuszka Unii Europejskiej jest jeszcze bardziej skrajnie ideologicznie zaczadzona.

Dlaczego nazywam te wszystkie wszechświatowe ideologiczne wypociny szumem informacyjnym, zamiast   – wzorem Dobrego Wojaka Szwejka –  określić bałwanieniem do kwadratu? – Ze względu na poprawnośc polityczną – dziś nawet zwykły wariat czy idiota nazywa się zgrabnie osobą chorą psychicznie.

Mamy do czynienia z bezwartościowym,  zideologizowanym barachłem, za które wszelako jego wytwórcy pobierają ogromne tantiemy. – A oni są po prostu darmozjady!

Czysty szum – a im się wydaje, że robią za proroków.

No… ale przecież ktoś  może lubić szum…

Cóż, szum jak szum, niewiele jest pouczający, a kto w to nie wierzy, niech sobie kupi muszlę, która szumi, i się wsłuchuje. – Najlepiej klozetową.

GAZETA POWAŻNA CODZIENNIE

POLSKO BĄDŹ DZIELNA, BYŁAŚ WIELKA I BĘDZIESZ WIELKĄ!

POLSKA DZISIAJ – 2017

POLSKA SIĘ JEDNOCZY, POLSKA JEST TYLKO JEDNA, KATOLICKA I SPRAWIEDLIWA - BÓG, HONOR, OJCZYZNA! NIECH ŻYJE POLSKA!!!

Przystanek 59

Sztokholm 59°19′N 18°03′E. Bo wszystkie historie są podobne. Nawet jeśli mają różne współrzędne geograficzne.

(kom)postownia

Posty rzucane na kupę

Aleteia Polska

Aleteia to międzynarodowy portal tworzony przez katolików, łączący ludzi, którzy poszukują Boga oraz recepty na mądre życie. Duchowość, styl życia, aktualności.

*50 Amp Fuse*

100% Non-Marxist Content

EUROPE DIPLOMATIC

International affairs and diplomacy

Dublinmick's Breaking News

Just another WordPress.com siteindicate. The ability to comment is however disappearing on many posts-The link to this is continually broken on the side bar by 007- https://dublinsmickdotcom.wordpress.com/2015/09/09/the-false-flag-review-to-be-updated-periodically-repost/

treborok

Dla ludzi o otwartych umysłach

Creeping Sharia

Documenting the Islamization of America

W y s z p e r a n e

Tu znajdziesz to czego - moim zdaniem - nie nalezy przegapić

anenduringromantic

Literature. Poetry.

Polityka z premedytacją.

Bloguje: pawełku

blog

www.poczuj.com

Bierki // Sztuki

Film // Muzyka // Teatr // Książka

Dziecko Królowej Pokoju

Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także między ludźmi

cultureshift

In Defense of the Defenseless

%d blogerów lubi to: