JAK ŻYĆ W SPRZEDANYM MIESZKANIU?

 

Musiało być dawno, może nawet dawniej …i myśmy już byli.

Nie – przyjechali, nie –  wpakowali się, po prostu byli.

Co prawda badacze mówią, że wcześniej istniało wędrowanie ludów, wolno im, mnie łatwiej myśleć, że czegoś takiego nie było.

Nasza europejska kamienica trwała od zawsze imponująca, ale ciasna.

Kiedy jest ciasno, wiadomo, ludzie następują sobie na odciski, co bywa dobre, bo buty trzeba zdejmować i nogi się wietrzą, więc cywilizacja rośnie.

Na początku był przydział, czyli kwaterunek – jednym się dostał pokój z kuchnią i balkonem, innym trzy pokoje bez okien, jeszcze innym sama kuchnia z wygódką – nam, Polakom, ostał się tylko korytarz, mocno przechodni.

Nie było to najlepsze miejsce dla egzystencji.

My przeszkadzaliśmy innym, oni nam, sąsiedzi wciąż przez nasze mieszkanie łazili i jeździli, utrudnienia przy takim ruchu są spore, ani się rozebrać, ani pieniądze schować, ani miłość da się uprawiać bez stresu. Wszelako człowiek przywyka, my tudzież – zawiesiliśmy zasłony, ustawili parawany i jakoś poszło. – Aż nas z korytarza wyrzucili!

Kto wyrzucił? – Paskudna – nomen omen – historia.

W tej europejskiej kamienicy od zarania był chlew i bandytyzm, że skaranie Boskie, bili, gzili się, pili, gwałcili, grabili, napadali i jeszcze gorsze… Nas – na miarę potrzeb – my – w miarę możliwości.

Świat tylko pozornie jest pogmatwany.

Nasz korytarz biegł – jak to korytarze – z jednej strony na drugą i z powrotem,  tylko że – uwaga! – nie to samo biegać po ciągu, ba, nawet jeździć, co  żyć tam, rozmnażać się i rozwijać. Zawalidroga zawsze zawadza! Znaczy – sąsiedzi się zmówili i nas wyrzucili.

Po eksmisji przyszło na nas totalne wytrzeźwienie. Bo co innego posiadać buty niemodne, niewygodne, nawet dziurawe, a co innego nie mieć ich wcale – boli przy każdym kroku.

Bolało! I wielu zaczęło serio kochać to nasze wspólne mieszkanie.

W naszej rodzinie mamy talent do bitki, kiedy się już musi, więc na bójkach zeszło jak nic stulecie, w końcu  Pan Bóg dopomógł, sami sobie też, sąsiedzi się poharatali, włączył wujek z Antypodów z wielkim kijem bejsbolowym, i on na koniec nakazał zwrócić nam mieszkanie. Bajka? Tylko na moment, bo kiedy wujek wyjechał, napadli na nas z dwu stron świata Marsjanie.

Podobni byli do ludzi, ale dużo, dużo gorsi, jedni czarni, drudzy  czerwoni, po prostu seryjni kaci i degeneraci. = Zrujnowali nasze odzyskane mieszkanie najzupełniej!

Czas płynął, płynął – ale nie chciał upłynąć.

Na szczęście historia kocha suspensy.

Znienacka – bardzo znienacka –  czerwoni uciekli, czarni się chwilowo ustatkowali, a wtedy my nasz korytarz odrestaurowaliśmy, nowe meble kupiliśmy i – cicho sza – siedzimy jak mysz pod miotłą.

Ale niepokój ssie  – co będzie?!

Ci Czerwoni  zostawili w naszym mieszkaniu zakażone potomstwo, takie gnidki, które kiedy wyrosły, to się do ludzi upodobniły i teraz te wyrośnięte gnidy ciągiem: „Sprzedać mieszkanie, sprzedać! –  sprzedawać wszystko, sprzedawać!” wołają.

Ale jak żyć w sprzedanym mieszkaniu, żeby przeżyć?!

 

 

GAZETA POWAŻNA CODZIENNIE

POLSKO BĄDŹ DZIELNA, BYŁAŚ WIELKA I BĘDZIESZ WIELKĄ!

POLSKA DZISIAJ – 2017

POLSKA SIĘ JEDNOCZY, POLSKA JEST TYLKO JEDNA, KATOLICKA I SPRAWIEDLIWA - BÓG, HONOR, OJCZYZNA! NIECH ŻYJE POLSKA!!!

Przystanek 59

Sztokholm 59°19′N 18°03′E. Bo wszystkie historie są podobne. Nawet jeśli mają różne współrzędne geograficzne.

(kom)postownia

Posty rzucane na kupę

Aleteia Polska

Aleteia to międzynarodowy portal tworzony przez katolików, łączący ludzi, którzy poszukują Boga oraz recepty na mądre życie. Duchowość, styl życia, aktualności.

*50 Amp Fuse*

100% Non-Marxist Content

EUROPE DIPLOMATIC

International affairs and diplomacy

Dublinmick's Breaking News

Just another WordPress.com siteindicate. The ability to comment is however disappearing on many posts-The link to this is continually broken on the side bar by 007- https://dublinsmickdotcom.wordpress.com/2015/09/09/the-false-flag-review-to-be-updated-periodically-repost/

treborok

Dla ludzi o otwartych umysłach

Creeping Sharia

Documenting the Islamization of America

W y s z p e r a n e

Tu znajdziesz to czego - moim zdaniem - nie nalezy przegapić

anenduringromantic

Literature. Poetry.

Polityka z premedytacją.

Bloguje: pawełku

blog

www.poczuj.com

Bierki // Sztuki

Film // Muzyka // Teatr // Książka

Dziecko Królowej Pokoju

Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także między ludźmi

cultureshift

In Defense of the Defenseless

%d blogerów lubi to: