JAK ŻYĆ W SPRZEDANYM MIESZKANIU?

 

Musiało być dawno, może nawet dawniej …i myśmy już byli.

Nie – przyjechali, nie –  wpakowali się – po prostu byli.

Co prawda badacze gadają, że wcześniej istniało wędrowanie ludów, wolno im, mnie łatwiej myśleć, że czegoś takiego nie było.

Na początku był przydział mieszkań, czyli kwaterunek. – I jednym się dostał pokój z kuchnią i balkonem, innym trzy pokoje bez okien, jeszcze innym sama kuchnia z wygódką – a nam, Polakom, ostał się tylko korytarz, mocno przechodni.

Nasza europejska kamienica od zawsze była bardzo imponująca, ale ciasna. Kiedy jest ciasno, wiadomo, ludzie następują sobie na odciski, co bywa dobre, bo buty się zdejmuje i nogi się wietrzą, czyli cywilizacja rośnie. Ale nie było to najlepsze miejsce dla egzystowania. My przeszkadzaliśmy innym, oni nam, sąsiedzi wciąż przez nasze mieszkanie łazili i jeździli, utrudnienia przy takim ruchu są spore, ani się rozebrać, ani pieniądze dobrze schować, ani rozmnażać się da bez stresu. Wszelako człowiek przywyka, my tudzież – zawiesiliśmy zasłony, ustawili parawany i jakoś szło. – Aż nas z korytarza wyrzucili!

Kto wyrzucił? – Paskudna – nomen omen – historia. Po prostu sąsiedzi. Bo świat tylko pozornie jest pogmatwany.

W tej europejskiej kamienicy od zarania był chlew i bandytyzm, że skaranie Boskie, bili, gzili się, pili, gwałcili, grabili, napadali i jeszcze gorsze… Nas – na miarę potrzeb – my – w miarę możliwości.

Nasz korytarz biegł – jak to korytarze – z jednej strony na drugą i z powrotem,  tylko że – uwaga! – nie to samo biegać po takim ciągu, ba, nawet jeździć na rowerze, co żyć tam, mieć dzieci i jeszcze się wzbogacać.  – Zawalidroga zawsze zawadza!

Znaczy – sąsiedzi się zmówili i nas wyrzucili.

Po eksmisji przyszło na obywateli totalne wytrzeźwienie. Bo co innego posiadać buty niemodne, niewygodne, nawet dziurawe, a co innego nie mieć ich wcale – boli przy każdym kroku.

Bolało! I wielu zaczęło serio kochać to nasze wspólne mieszkanie.

W naszej rodzinie mamy talent do bitki, kiedy się już musi, więc na bójkach zeszło nam jak nic stulecie. –  W końcu dobry  Pan Bóg dopomógł, sami sobie też trochę, sąsiedzi się poharatali, włączył wujek z Antypodów z wielkim kijem bejsbolowym, i on na koniec nakazał zwrócić nam mieszkanie. Było jak w bajce, ale tylko przez moment, bo kiedy wujek wyjechał, zaraz na nas napadli z obydwu stron…

Chyba jacyś Marsjanie, bo mocno podobni do ludzi, ale dużo, dużo gorsi; jedni czarni, drudzy  czerwoni, po prostu seryjni kaci i degeneraci. = Zrujnowali nasze odzyskane mieszkanie najzupełniej!

Czas płynął, płynął – ale nie chciał upłynąć.

Na szczęście historia kocha zaskoczyć.

Znienacka – bardzo znienacka –  czerwoni uciekli, czarni się chwilowo uspokoili, a wtedy my nasz korytarz odrestaurowaliśmy, nowe meble kupiliśmy i – cicho sza – siedzimy jak mysz pod miotłą.

Ale niepokój ssie  – co będzie?!

Ci Czerwoni  zostawili w naszym mieszkaniu takie gnidki, które kiedy wyrosły, to się całkiem do ludzi upodobniły…  I teraz  te gnidy bez spoczynku: „Sprzedać mieszkanie, sprzedawać wszystko, sprzedawać!” wołają.

No, dobrze, ale jak żyć w sprzedanym mieszkaniu, żeby przeżyć?

 

 

POLAND! WHITE-RED

Przedstawiamy ciekawe wiadomości, artykuły na temat: polityki, kultury, gospodarki, religii, historii, sportu oraz przyszłości. Przekaż dalej wiadomości o istnieniu naszej strony. Dziękujemy!

Zapisz.org

Magazyn literacko-społeczny pod redakcją Przemysława Piętaka. Poetów, pisarzy, eseistów i publicystów zainteresowanych publikacją na naszych łamach zapraszamy do przesyłania propozycji tekstów na adres magazynzapisz@gmail.com

GAZETA POWAŻNA CODZIENNIE

POLSKO BĄDŹ DZIELNA, BYŁAŚ WIELKA I BĘDZIESZ WIELKĄ!

POLSKA DZISIAJ – 2017

POLSKA SIĘ JEDNOCZY, POLSKA JEST TYLKO JEDNA, KATOLICKA I SPRAWIEDLIWA - BÓG, HONOR, OJCZYZNA! NIECH ŻYJE POLSKA!!!

Przystanek 59

Sztokholm 59°19′N 18°03′E. Bo wszystkie historie są podobne. Nawet jeśli mają różne współrzędne geograficzne.

(kom)postownia

Posty rzucane na kupę

Aleteia Polska

Aleteia to międzynarodowy portal tworzony przez katolików, łączący ludzi, którzy poszukują Boga oraz recepty na mądre życie. Duchowość, styl życia, aktualności.

*50 Amp Fuse*

100% Non-Marxist Content

EUROPE DIPLOMATIC

International affairs and diplomacy

Dublinmick's Breaking News

Just another WordPress.com siteindicate. The ability to comment is however disappearing on many posts-The link to this is continually broken on the side bar by 007- https://dublinsmickdotcom.wordpress.com/2015/09/09/the-false-flag-review-to-be-updated-periodically-repost/

treborok

Dla ludzi o otwartych umysłach

Creeping Sharia

Documenting the Islamization of America

W y s z p e r a n e

Tu znajdziesz to czego - moim zdaniem - nie nalezy przegapić

anenduringromantic

Literature. Poetry.

Polityka z premedytacją.

Bloguje: pawełku

blog

www.poczuj.com

Bierki // Sztuki

Film // Muzyka // Teatr // Książka

%d blogerów lubi to: