ROZWAŻANIA O DUPIE I MARYNACH

„So comrades come rally
For this is the time and place
The international ideal
Unites the human race


Naszły mnie kiedyś w środku nocy – dupy. Nieprzeliczone!

Słowo, ongiś niegrzeczne, a nawet nieskromne, stało się dziś rzeczownikiem powszechnym i przyzwoitym – wręcz nawet miłym –  jak nie przymierzając pupa niemowlaka. Gdzież obsceniczność „dupy” mogłaby się współcześnie ostać  przy powszechnym  karnawale  – a to „obracania matek”, a to „synów nierządnic”, „odbywań aktów seksualnych”, „otworów odbytowych”, „dróg rodnych kobiecych”, „narządów płciowych męskich”, „odchodów krowich”, a nawet  pozornie delikatnego „potomka psiego rodu” (bo z kimże puściła się w końcu mamusia?).

Współcześnie „dupa”  jest w pełni akceptowalna – i tak musi być!

Czyli obecnie mogę napisać  śmiele, że naszły mnie w nocy dupy, i nikt mi za to krzywdy – w imię zranionej moralności – nie zrobi.

Zatem jak mnie one „dupy” owej nocy naszły?

Obudziłem się wtedy około trzeciej nad ranem, poburzony, niespokojny, z bólem głowy, i uparcie usiłowałem z powrotem zasnąć (…co się śniło, co się śniło? – śniło mu się, że już musi wstać!…). I przyszło mi nagle do głowy – zupełnie bez zwyrodniałych podtekstów – żeby sobie uzmysłowić wszystkie „cztery litery”, które widziałem w życiu. – Można liczyć barany, można też liczyć coś takiego…

Tutaj i teraz, aby odciąć się od  zarzutów płciowego faszyzmu, powiem z całą mocą, że wchodziły w rachubę nie tylko obiekty damskie, ale również męskie:  zupełnie inne, ale – na równość i sprawiedliwość! – wcale architektonicznie nie gorsze.

Zacząłem je sobie przypominać – wręcz unaoczniać – i oczywiście szybko zasnąłem. Ale ślad w myślach pozostał, który niniejszym upubliczniam.

Podczas mojego długiego życia widzenie i imponderabilia „dupy” uległy rewolucyjnym przekształceniom. Za mojej młodzieńczości był to obiekt zdecydowanie tajemniczy. Jasna sprawa, każdy to posiadał, więc tajemnica nie mogła być wielka, wszelako nawet w kręgu własnej płci nie było to „coś” widywane codziennie i bez obsłonek. A przecież owe czasy – gdy na świecie nałogowo padały zapory wstydu i rozogniała się rewolucja seksualna – były już wcale mocno wyzwolone.

Jeżeli, wyszedłszy z punktu widzenia lat siedemdziesiątych XX stulecia, spojrzymy wstecz, to wtedy dopiero ukaże się nam w całej swojej  krasie tajemniczy problemat  „dupy”.

Mówiąc jaśniej i bardziej z sensem – wtedy – historycznie wcześniej – „dupy” rzadko widywano.

Oczywiście, były wyjątki, i to liczne – cztery litery małżeńskie, a też na kocią łapę,  te u doktora, na pornograficznych dagerotypach, u Rubensa, dziecięce, łaziebne, baletowe (w trykotach), kankanowe, odpłatne, oraz wiele, wiele przypadkowych… Nie tylko owo „coś” rzadko oglądano, ale też oficjalnie niewiele o tym gadano, co innego w żartach…  Taki pan Melchior Wańkowicz, pisarz starożytny, kiedy udało mu się powiedzieć „dupa” w obecności nuncjusza papieskiego, zaraz opisał to  w swojej książce.

Jeżeli się cofniemy w historię śmielej, przed wiek XIX, to odkryjemy w europejskiej  cywilizacji większą publiczną obecność czteroliterówek. – Norbert Elias w swojej sławnej pracy „Przemiany obyczajów w cywilizacji Zachodu” prześledził  zjawisko niezwykle dokładnie. Poza tym czysty rozsądek nakazuje z faktu, iż Grecy, Rzymianie czy Słowianie  nie nosili majtek, wnioskować, że pupa musiała być wtedy często widywania, wszelako głównie przypadkowo lub okazjonalnie. – Do prehistorii się cofać raczej nie należy!

Co z rzeczonego wynika?

Jaka  nowa „symbolika dupna” dominuje współcześnie?

Otóż – z grubsza – dawniej ludzkość nachalnie dupą nie świeciła, natomiast dziś nasza piktograficzna cywilizacja  epatuje wszem wobec i każdemu z osobna  – gołą dupą. I bezustannie nacierają na nasze zmysły  ze wszystkich dostępnych źródeł  miliardy tego…

My toniemy!

Dlatego, podczas owej niespokojnej nocy, łatwiej mi było wyłowić  ze wspomnień obiekty odległe w czasie, natomiast  czym bliżej współczesności, tym one stawały się bardziej zamglone i – uczciwszy uszy – przypominające archetypiczny połeć  słoniny.

Ilość nigdy nie przechodzi w jakość – wie o tym przedszkolne dziecko.

Wszelako dlaczego kosmicznie wielka ilość przechodzi w jeden wielki brak jakości?!

Nie wiem, zupełnie nie wiem.  – Smutne, lecz prawdziwe.

Natomiast co do powyższego – poza zwietrzałym porzekadłem – mają Maryny?!

Otóż – chociaż jestem od dziecka zapalonym estetą – zawsze widziałem dupy przez pryzmat Maryn, a dziś dość powszechnie postrzega się je całkiem odwrotnie.


	    

  1 comment for “ROZWAŻANIA O DUPIE I MARYNACH

  1. 03/06/2016 o 09:24

    Reblogged this on sukinkotka and commented:
    Epatowanie? Ludzkość sama zmienia się pomału w jedną ogromną dupę

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

GAZETA POWAŻNA CODZIENNIE

POLSKO BĄDŹ DZIELNA, BYŁAŚ WIELKA I BĘDZIESZ WIELKĄ!

POLSKA DZISIAJ – 2017

POLSKA SIĘ JEDNOCZY, POLSKA JEST TYLKO JEDNA, KATOLICKA I SPRAWIEDLIWA - BÓG, HONOR, OJCZYZNA! NIECH ŻYJE POLSKA!!!

Przystanek 59

Sztokholm 59°19′N 18°03′E. Bo wszystkie historie są podobne. Nawet jeśli mają różne współrzędne geograficzne.

(kom)postownia

Posty rzucane na kupę

Aleteia Polska

Aleteia to międzynarodowy portal tworzony przez katolików, łączący ludzi, którzy poszukują Boga oraz recepty na mądre życie. Duchowość, styl życia, aktualności.

*50 Amp Fuse*

100% Non-Marxist Content

EUROPE DIPLOMATIC

International affairs and diplomacy

Dublinmick's Breaking News

Just another WordPress.com siteindicate. The ability to comment is however disappearing on many posts-The link to this is continually broken on the side bar by 007- https://dublinsmickdotcom.wordpress.com/2015/09/09/the-false-flag-review-to-be-updated-periodically-repost/

treborok

Dla ludzi o otwartych umysłach

Creeping Sharia

Documenting the Islamization of America

W y s z p e r a n e

Tu znajdziesz to czego - moim zdaniem - nie nalezy przegapić

anenduringromantic

Literature. Poetry.

Polityka z premedytacją.

Bloguje: pawełku

blog

www.poczuj.com

Bierki // Sztuki

Film // Muzyka // Teatr // Książka

Dziecko Królowej Pokoju

Pokój musi zapanować pomiędzy człowiekiem i Bogiem, a także między ludźmi

cultureshift

In Defense of the Defenseless

%d blogerów lubi to: